Kosmetyki dla dzieci z naturalnym, bezpiecznym składem

Na łazienkowej półce oprócz wyrobów kosmetycznych dla dorosłych powinny znaleźć się też kosmetyki dla dzieci. Oferta sklepów jest teraz tak duża, że rodzice bez trudu zauważą te, które są bezpieczne dla ich pociech, zrobione na bazie naturalnych składników. Ważne, żeby w formule nie znalazły się groźne dla funkcjonowania skóry dziecka barwniki, konserwanty, chemiczne substancje myjące. Formuła powinna być delikatna, niepozbawiona dobrych ekstraktów roślinnych, tych, które oprócz funkcji myjących mogą także poprawnie nawilżać, dbać o barierę lipidową na skórze. Nie potrzeba dużej kolekcji takich wyrobów, wystarczy szampon, żel do kąpieli czy balsam, żeby móc zapewnić maluchowi odpowiednią wieczorną pielęgnację. W aptekach, drogeriach czy sklepach ekologicznych nie brakuje takich propozycji, które można zabrać w czasie zakupów ze sobą do domu.

Co wybrać, żeby na skórze nie było podrażnień?

Skóra małego dziecka jest tak wrażliwa na różne czynniki, że o podrażnienia nie jest trudno. Pojawiające się otarcia i egzemy to częste zjawisko. Zadaniem kosmetyków jest przywracać odpowiednie nawilżenie skórze, tak żeby mogła ona lepiej chronić ciało przed tymi negatywnymi czynnikami pochodzącymi z zewnątrz. Kosmetyki dla dzieci ekologiczne to najlepszy wybór dostępny na rynku, wyroby zrobione z tych składników, które niepoddawane były działaniom szkodliwych, chemicznych nawozów, lepiej sprawdzą się w codziennej pielęgnacji. Zdecydowanie trzeba unikać niektórych elementów, do najważniejszych należy zaliczyć bardzo popularną w dzisiejszych czasach substancję myjącą, SLS. Dobrze usuwa ona brud, wysusza jednak do tego stopnia, że skóra nie ma potrzebnych do ochrony narzędzi. Specjalistyczne wyroby dostępne na półkach sklepowych coraz częściej to te, które chronią przed utratą wody z naskórka, a nie powodują jej utratę.

Gdzie najkorzystniej kupować te artykuły?

Ich dostępność w sklepach ekologicznych online jest duża, czego nie można powiedzieć o innych punktach sprzedażowych, między innymi aptekach. Nierzadko zdarza się tak, że produkt ma być bezpieczny według słów producenta, lecz po sprawdzeniu składu okazuje się inaczej. Kosmetyki dla dzieci z www.bee.pl są też często droższe niż te przeznaczone dla dorosłych, dlatego opłaca się je kupić w Internecie, miejscach, gdzie można obniżyć cenę bez konieczności rezygnacji z wysokiego gatunku wyrobu kosmetycznego. Korzystnie jest kupić artykuły z atestem, hipoalergiczne oraz dostosowane do wieku, wówczas będzie mniejsze prawdopodobieństwo, że wystąpi nadwrażliwość na taki kosmetyk.

Ręka zdjęcie senivpetro - pl.freepik.com